• Genel Olarak
  • Ürünlerimiz
  • Sertifikalarımız
  • Sürdürülebilirlik
  • Ödüllerimiz

Hakkımızda

SLN Tekstil, spor giyim konusunda en çok talep gören imalatçı, olmayı misyon edinmiştir. Hedefi, hiç bitmeyen, mükemmel bir yapı içinde, benzersiz ürünler imal etmektir.
SLN Tekstil, İstanbul merkezli, aylık 350.000 parça örme tekstil ürünü imal eden yüksek standartlı bir firmadır.
SLN Tekstil, ağırlıklı olarak pamuklu ve pamuk polyester karışımlı örme kumaşlar kullanarak imalatını şekillendirir. Yaklaşık 8 yıldır, 4500 metrekare kapalı alanda, merkez ofisimiz, kesim, tasnif, dikim ve ütü paket ünitelerimiz olmak üzere yüksek standartlarda üretim yapıyoruz.
SLN Tekstil, yüksek standart ve mühendislik gerektiren, Pima Pamuk, Tencel, Meryl ve ipliği boyalı kumaşlarda uzmanlaşmıştır. Ayrıca ağır yıkamalı ürünler de yapıyoruz.
Daha fazla bilgi için sürdürülebilirlik raporumuza bakınız.

 

Urünlerimiz

SLN Tekstil, örme kumaş ağırlıklı olarak takım sporları ve günlük spor giyim imalatı yapmaktadır. Takım sporlarında ayrıca dokuma kumaşlarla çalışılan modellerimiz de mevcuttur. Tüm örme ve dokuma kumaşlar Türkiye’de geliştirilebilmektedir. Sadece özel müşteri talebi olduğunda ithal kumaş kullanılmaktadır. Günümüzde giderek önem kazanan sürdürülebilirlik konusuna karşı da duyarlı olmamız gerektiğinin bilincindeyiz. Uzun zamandır kumaş yelpazemizde organik koton, Afrika pamuğu gibi kumaşlar yer almaktadır. SLN Tekstil, yüksek standart ve mühendislik gerektiren, Pima Pamuk, Tencel, Meryl ve ipliği boyalı kumaşlarda uzmanlaşmıştır.

Organik Pamuk ve Afrika Pamuğu

Organik pamuk, sürdürülebilirlik adına büyük adımlardan biridir. Bir ürün için “organik” dendiğinde bu, o ürünün pamuğundan başlayarak müşteriye ulaştırılmasına kadar geçtiği tüm aşamaların, üzerinde kullanılan bütün materyaller de dâhil, tamamen doğal koşullarda üretildiğini ifade eder.
Afrika Pamuğunu, kullanmamızdaki amaç, Afrika'da daha iyi bir hayat, daha iyi bir çevredir. Afrikadaki küçük işletmecilere ve ailelerine yardımcı olmak amacıyla Afrika Pamuğu kullanıyoruz.

Ekolojik ve Kalite Sertifikalarımız

Tüm birimlerde, sürekli gelişme ve iyileştirmeyi uygulayarak, müşteri memnuniyetini ilk hedef kabul etmek, ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistem Standart'ının gereklerini yerine getirmek ve etkinliğini sürekli iyileştirmek "Kalite Politikamız" dır.

SLN tekstil, OEKOTEKS Standart 100 Pamuk, Pamuk Elastan, Pamuk Polyester OEKOTEKS Standart 100 sertifikasına sahiptir.

SLN tekstil, Control Union denetim ve gözetiminde Organik "GOTS" üretim yapmaktadır. Kendi GOTS sertikamızın ekinde bulunan, Control Union onaylı organik boya ve kimyasalı, organik boyamalarımızda kullanmaktayız.


Ekolojik Sertifikalarımız

Kalite Sertifikalarımız

Sürdürülebilirlik

Sürdürebilirlik kavramı çok geniş bir çerçeveye sahiptir. Temel amaç, dünyada bozulan dengelerin stabilize çalışmalarının yapılması ve gelecek kuşaklar için yaşanabilir bir dünya bırakabilmektir.

Sürdürebilirlik çoğu insan tarafından sadece bir çevre hareketi zannedilse de, bu kavram çevrenin yanında ekonomik ve sosyal hayatı da kapsamaktadır.
SLN Tekstil, hali hazırda 2010 - 11 yılı Sürdürülebilirlik raporunu tamamlamıştır
Sürdürülebilirlik 2010-11 için tıklayın.

Ödüllerimiz

* Sürdürebilirlik düzeyi en yüksek ve en hızlı PUMA tedarikçisi ödülü.
* En çabuk yanıt vere ve en hızlı moda PUMA tedarikçisi ödülü.
* JO-IN projesine katılım ödülü.
* ITKIB ihracata yönelik, üretimile tekstil sektörüne katkı ödülü.
* Güneşli istanbul vergi dairesince ilk 100 firma için vergi derecesinde 32. ödülü.